Tatilsitesi.com Acente Girişi
Kullanıcı Adınız
Parola
Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
E-mail Adresi*
Ne Zaman Arayalım
Genel

  Tatil Sitesi  COVİD 19 ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME


  Değerli Misafirlerimiz; Ülkemizi de etkileyen dünya çapında CORONAVİRÜS (COVİD-19) salgınının yarattığı sağlık tehdidi ve karantina uygulamaları sebebiyle K.K.T.C otelleri 14.03.2020 // 30.06.2020 tarihleri arasında kapalı kaldılar, tüm K.K.T.C otelleri 01.07.2020 tarihinden itibaren misafir kabul etseler de, sürekli değişen uygumalar, getirilen PCR test uygulamaları ve giriş zorlukları gerek hava yolu firmaları gerek otel partnerlerimiz ve seyahat acenteleri olarak bizlere ek iptaller ve iade talepleri yarattı.

  K.K.T.C hükümeti kararları gereği son olarak ülkeye girişlerde kayıtsız şartsız 7 gün karantina uygulamasına geçmiş, tüm eğlence mekanları ve casinolar da 30.09.2020 tarihine kadar kapatılmıştır.

  Sürekli karar ve uygulamaların değiştiği bu dönemde, bilinmesini isteriz ki TATİLSİTESİ.COM olarak tüm anlaşmalarımız ve ödemelerimiz hukuki olarak güvence altına alınmış olup, hiçbir şart altında hizmet satın alan tüm misafirlerimizin hak kaybı ya da başka mağduriyetlere uğramayacağını garanti ederiz. Fakat açıklanan sebeplerden ötürü tüm iade sıralamalarımız ve tarihlerimizde kaymalar yaşanmaktadır, elimizden geldiğince hızlı şekilde bu işlemleri tamamlama arzusundayız.

  Bu doğrultuda güncel uygulamalarımızı sizlerle paylaşmakta fayda görüyoruz;

  Rezervasyon İptal Talepleri ve İade Prosedürleri

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümetinin almış olduğu karar gereğince, ülke ikinci bir bildirime kadar tüm yurt dışı turist girişine 30.06.2020 tarihine kadar kapatılmıştı, girişlerin durdurulduğu 14.03.2020’den 25.03.2020 tarihine kadar resmi makamlardan bir açıklama gelene kadar firmamız ile seyahati olan tüm yolcularımıza gerek otel konaklama ücretleri, gerek de uçak bilet ücretleri güncel uygulama esaslarına göre yapılmıştır.

  Bununla birlikte 2020 yılının tamamını kapsayan tarihlerde rezervasyonu olan misafirlerimizin de herhangi bir iptal talebine gerek kalmadan, bir prosedür ile uğraşmadan, şirketimiz mücbir sebep olarak kabul edilen tüm işlemleri hiçbir hak kaybı olmadan gerçekleştirmektedir. 16.03.2010 tarihli ilk açıklamamızdan bugüne geçen sürede K.K.T.C otellerinin ticari faaliyetleri sokağa çıkma yasağı ile birlikte askıya alınmış ve tüm rezervasyon iptal ve iade görüşmeleri sekteye uğramıştır. Yine bu süreçte T.C hükümeti hava yolu firmalarının iade ve iptal kurallarını güncelleyen ara yönetmeliği 25.03.2020 tarihinde, tur düzenleyici ve paket turlar ile alakalı ara yönetmeliği de 15.05.2020 tarihinde yürürlüğe koymuştur.

   

  Buna göre; https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200325.pdf, https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/05/20200515.pdf adreslerinden incelenebileceği üzere gerek otel partnerlerimiz, gerek hava yolları iade süreçlerine getirilen kural değişikliği gereği iade süreçleri pandemi halinin geçmesi ve 60 günlük ilave süre sonrasına bırakılmıştır. Fakat K.K.T.C makamları tarafından alınan PCR testi uygulamaları, karantina kuralları ve son olarak tüm eğlence mekanlarının kapatılması yeni iptaller ve yığılmalara yol açmıştır.

  Bu sebeple;

  Acente olarak bu süreçte önceliğimizi mücbir sebeplerden ötürü gidemeyen ve konaklaması 14.03.2020 / 30.06.2020 arasında olan misafirlerimize vermiş bulunmaktayız. Bu yolcularımızın iadeleri tarih sırasına göre hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır, konaklama tarihi 01.07.2020 ve sonrasında olan yolcularımız için ise iade süreçleri mücbir sebepli iptal kayıtlarımız tamamlandıktan sonra yapılmaya başlanacaktır. 2020 yılı sonuna kadar şirketimize ulaşan tüm iptal-iade talepleri gerçekleştirilmiş olacaktır. Yaşanan süreçten en yoğun şekilde etkilenen sektör temsilcileri olarak siz misafirlerimizden ek anlayış bekler, tüm haklarının TATİLSİTESİ.COM garantisi altında olduğunu önemle hatırlatmak isteriz.


  SAĞLIKLI VE HUZURLU BİR GELECEĞE,

  SAYGILARIMIZLA,